Pliki

Pobierz teraz

Deklaracja członkowska Stowarzyszenia

Statut Stowarzyszenia

Klauzula RODO

Umowa i Regulamin uczestnika Małej Wieniawy

 
Empty Orchestra Stage

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Wieniawa

SIK Wieniawa jest motorem napędowym wszystkich projektów realizowanych w ramach Orkiestry Wieniawa. wykonuje działalność muzyczną na szeroką, międzynarodową skalę oraz edukacyjną na skalę Gminy Michałowice. Członkowie Zarządu to ludzie, którzy chcą zmieniać świat na lepsze!

 
IMG_0513.JPG

Jak działamy?

Od 2010 roku orkiestrą zarządza Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Wieniawa”, którego Prezesem jest Piotr Zając. Dzięki jego wykształceniu i doświadczeniu zawodowemu, organizacja zaczęła być kierowana według nowoczesnych standardów zarządzania projektami, w efekcie czego zrealizowaliśmy takie przedsięwzięcia, jak: koncert 20. Lecia „Ku Krakowowi”. Wytrwała praca wszystkich członków Zarządu oraz muzyków skutkuje tak wysokim poziomem zespołu.


Organizacja ciągle wyznacza śmiałe cele i kierunki rozwoju, dzięki czemu jesteśmy jedną z nielicznych niezawodowych orkiestr w Polsce, która działa tak profesjonalnie i rozwija się tak dynamicznie. Stowarzyszenie, jako organizacja non-profit, dba o środki i możliwości rozwojowe dla młodych uzdolnionych muzyków tworząc „Małą Wieniawę”. Dba o wizerunek i warunki pracy muzyków. Pozyskuje środki finansowe na stroje, materiały graficzne, nowoczesne aranże, inwestuje w najlepszej klasy instrumenty.

 
Empty Orchestra Stage

W działalności edukacyjnej

tworząc program „Mała Wieniawa” skupiamy się na wytworzeniu dużej wartości społecznej poprzez edukację muzyczną dzieci w wieku 6-15, połączoną z kreowaniem postaw prospołecznych i obywatelskich. Wierzymy w to, że inspirowanie młodych ludzi oraz ich rodzin i bliskiego otoczenia, bezpośrednio wpłynie na umożliwienie im łatwiejszego startu w życiu poprzez rozwijanie i wzmacnianie pozytywnych cech i umiejętności. Dzięki temu będą oni mogli w przyszłości stawać się lepszymi rodzicami, partnerami, przedsiębiorcami oraz lokalnymi działaczami.

 
Empty Orchestra Stage

W działalności muzycznej

skupiamy się na ciągłym zwiększaniu jakości instrumentów, wykonywanych utworów, podnoszeniu kwalifikacji muzyków, liderów i organizatorów, a także ciągłym podnoszeniu komfortu pracy muzyków. W naszej pracy inspirujemy się organizacjami oraz orkiestrami m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Holandii i Norwegii. Wierzymy w to, że czerpanie wiedzy od dobrze działających organizacji jest doskonałym sposobem na wprowadzanie innowacji i niecodziennych w Polsce metod pracy. Tylko w taki sposób będziemy w stanie dorównać międzynarodowym standardom muzycznym i organizacyjnym.

 
Drums

Poznaj nasz zespół

Zarząd tworzą wyjątkowe osoby, które swój czas wolny wykorzystują do realizowania idei Stowarzyszenia.

 
47369616_10156913720793293_6282759210916

Jarosław Ignaszak

DYREKTOR ARTYSTYCZNY ORKIESTRY WIENIAWA, DYRYGENT ORKIESTR DĘTYCH

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu - specjalizacja Dyrygentura Orkiestr Dętych. Od 2015 dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadzi kliniki, wykłady i warsztaty w specjalizacjach - metodyka pracy z orkiestrą i dyrygowanie. Były tamburmajor Orkiestry Wojskowej w Krakowie. Wyróżniony Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012. Uczestnik miedzynarodowych kursów mistrzowskich. Pomysłodawca programu edukacji artystycznej „Mała Wieniawa” opartego na nowoczesnych metodach nauki gry na instrumentach.
W wolnej chwili mistrzowsko pielęgnuje swój ogród i nurkuje jako divemaster w różnych akwenach świata. 
Kontakt:
j.ignaszak@wieniawa.eu, 00.48.606.895.091