top of page

Pliki

Pobierz teraz

Deklaracja członkowska Stowarzyszenia

Statut Stowarzyszenia

Klauzula RODO

Umowa i Regulamin uczestnika Małej Wieniawy

Stowarzyszenie: Pliki
Empty Orchestra Stage

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Wieniawa

SIK Wieniawa jest motorem napędowym wszystkich projektów realizowanych w ramach Orkiestry Wieniawa. Wykonuje działalność muzyczną na szeroką, międzynarodową skalę oraz edukacyjną na wykraczającą poza granice Gminy Michałowice. Członkowie Zarządu to ludzie, którzy chcą zmieniać świat na lepsze!

Stowarzyszenie: O nas
zarzad.jpg

Jak działamy?

Organizacja ciągle wyznacza śmiałe cele i kierunki rozwoju, dzięki czemu jesteśmy jedną z nielicznych niezawodowych orkiestr w Polsce, która działa tak profesjonalnie i rozwija się tak dynamicznie. Stowarzyszenie, jako organizacja non-profit dba o środki i możliwości rozwojowe dla młodych uzdolnionych muzyków tworząc „Małą Wieniawę”. Dba o wizerunek i warunki pracy muzyków. Pozyskuje środki finansowe na stroje, materiały graficzne, nowoczesne aranże, inwestuje w najlepszej klasy instrumenty.

Stowarzyszenie: O nas
Drums

Poznaj nasz zespół

Zarząd tworzą wyjątkowe osoby, które swój czas wolny wykorzystują do realizowania idei Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie: Poznaj nasz zespół
ignac.jpg

Jarosław Ignaszak

DYREKTOR ARTYSTYCZNY ORKIESTRY WIENIAWA, DYRYGENT ORKIESTR DĘTYCH

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu - specjalizacja Dyrygentura Orkiestr Dętych. Od 2015 dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadzi kliniki, wykłady i warsztaty w specjalizacjach - metodyka pracy z orkiestrą i dyrygowanie. Były tamburmajor Orkiestry Wojskowej w Krakowie. Wyróżniony Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012. Uczestnik miedzynarodowych kursów mistrzowskich. Pomysłodawca programu edukacji artystycznej „Mała Wieniawa” opartego na nowoczesnych metodach nauki gry na instrumentach.
W wolnej chwili mistrzowsko pielęgnuje swój ogród i nurkuje jako divemaster w różnych akwenach świata. 
Kontakt:
j.ignaszak@wieniawa.eu, 00.48.606.895.091

Empty Orchestra Stage

Na czym opierają się nasze działania?

Skupiamy się na ciągłym zwiększaniu jakości instrumentów, wykonywanych utworów, podnoszeniu kwalifikacji muzyków, liderów i organizatorów, a także ciągłym podnoszeniu komfortu pracy muzyków. W naszej pracy inspirujemy się organizacjami oraz orkiestrami m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Holandii i Norwegii. Wierzymy w to, że czerpanie wiedzy od dobrze działających organizacji jest doskonałym sposobem na wprowadzanie innowacji i niecodziennych w Polsce metod pracy. Tylko w taki sposób będziemy w stanie dorównać międzynarodowym standardom muzycznym i organizacyjnym.

Stowarzyszenie: O nas
bottom of page