top of page

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Wieniawa

SIK Wieniawa jest motorem napędowym wszystkich projektów realizowanych w ramach Orkiestry Wieniawa. Wykonuje działalność muzyczną na szeroką, międzynarodową skalę oraz edukacyjną na wykraczającą poza granice Gminy Michałowice. Członkowie Zarządu to ludzie, którzy chcą zmieniać świat na lepsze!

zarzad.jpg
Stowarzyszenie: O nas

Jak działamy?

Organizacja ciągle wyznacza śmiałe cele i kierunki rozwoju, dzięki czemu jesteśmy jedną z nielicznych niezawodowych orkiestr w Polsce, która działa tak profesjonalnie i rozwija się tak dynamicznie. Stowarzyszenie, jako organizacja non-profit dba o środki i możliwości rozwojowe dla młodych uzdolnionych muzyków tworząc „Małą Wieniawę”. Dba o wizerunek i warunki pracy muzyków. Pozyskuje środki finansowe na stroje, materiały graficzne, nowoczesne aranże, inwestuje w najlepszej klasy instrumenty.

Stowarzyszenie: O nas

Poznaj nasz zespół

Zarząd tworzą wyjątkowe osoby, które swój czas wolny wykorzystują do realizowania idei Stowarzyszenia.

ignac.jpg

Jarosław Ignaszak

DYREKTOR ARTYSTYCZNY ORKIESTRY WIENIAWA, DYRYGENT ORKIESTR DĘTYCH

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu - specjalizacja Dyrygentura Orkiestr Dętych. Od 2015 dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadzi kliniki, wykłady i warsztaty w specjalizacjach - metodyka pracy z orkiestrą i dyrygowanie. Były tamburmajor Orkiestry Wojskowej w Krakowie. Wyróżniony Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012. Uczestnik międzynarodowych kursów mistrzowskich. Pomysłodawca programu edukacji artystycznej „Mała Wieniawa” opartego na nowoczesnych metodach nauki gry na instrumentach.
W wolnej chwili mistrzowsko pielęgnuje swój ogród i nurkuje jako divemaster w różnych akwenach świata. 


Kontakt:
j.ignaszak@wieniawa.eu

+48 606 895 091

przemek.jpg

Przemysław Krawczyk

PREZES STOWARZYSZENIA

Do Stowarzyszenia trafił dzięki córce, grającej na trąbce w Małej Wieniawie, przez co projekt ten jest mu szczególnie bliski. W latach 2020-2021 pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej naszego Stowarzyszenia.
Stawia sobie za cel kontynuowanie dotychczasowych kierunków działalności Stowarzyszenia, w szczególności w zakresie rozwoju bazy lokalowej i pozyskiwania alternatywnych źródeł finansowania.

Zawodowo jest radcą prawnym, wspólnikiem kancelarii radców prawnych, w ramach której specjalizuje się w prawie bankowym i samorządowym.

Lubi podróże oraz uprawiać i oglądać narciarstwo, koszykówkę oraz tenis. Na co dzień słucha jazzu i bluesa. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.


Kontakt:

p.krawczyk@wieniawa.eu

+48 606 377 005

asia.jpg

Joanna Koza

WICEPREZES STOWARZYSZENIA, SPRAWY MEDIALNE

Gra na klarnecie od 17 lat, ale kontakt z muzyką ma od dziecka. W Wieniawie jest z nami od 2014 roku. Oprócz muzykowania pełni w Zarządzie ważną rolę odpowiadając za nasze Social Media. Poza tym ukończyła studia na Akademii Górniczo-Hutniczej i uwielbia podróżować. To również dzięki Wieniawie może spełniać swoje marzenia i odwiedzać różne ciekawe miejsca na świecie.W wolnej chwili lubi spacerować lub oglądać ciekawe filmy.

Kontakt:

a.koza@wieniawa.eu

krystian.jpg

Krystian Klimczyk

SKARBNIK, KOORDYNATOR LOGISTYKI

Euphonista w Orkiestrze Wieniawa. Z wykształcenia muzyk. W 2012r. absolwent PSM II stopnia im. M. Karłowicza w Krakowie. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie. Prócz gry w Wieniawie wspomaga również inne orkiestry i zespoły (Eufonium/Puzon/Gitara Basowa). Dzięki muzyce czuje się jak w niebie, jest dla niego ucieczką od rzeczywistości. Ma swój wkład w tworzeniu nowego pokolenia Wieniawy - uczy dzieci dla "Małej Wieniawy" - prowadzi klasę Euphonium/Puzon/Tuba.

Kontakt:

k.klimczyk@wieniawa.eu

pawel.jpg

Paweł Więcław

CZŁONEK ZARZĄDU, DYRYGENT MAŁEJ WIENIAWY

Trębacz, instruktor Małej Wieniawy oraz zastępca dyrygenta. W 2015 roku absolwent wydziału instrumentalnego na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Bydgoszczy. Obecnie ukończył studia podyplomowe na kierunku Dyrygentura Orkiestr Dętych na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Z Orkiestrą Wieniawa silnie związany od 14 roku życia. Poza orkiestrą zajmuje się nauczaniem w PSM oraz bieganiem.

Kontakt:

p.wieclaw@wieniawa.eu

justyna.jpg

Justyna Kozacka

SEKRETARZ

Ukończyła Stosunki Międzynarodowe w Turystyce na KSW. Dołączyła do Zarządu w 2019 roku jako prężnie działająca w Trójce Klasowej mama dwóch wspaniałych synów, muzyków Orkiestry Wieniawa i Małej Wieniawy. 
Lubi wędrówki górskie i podróżowanie.

Kontakt:

j.kozacka@wieniawa.eu

Stowarzyszenie: Poznaj nasz zespół
316048862_595028242624812_49455597656951408_n.jpg

Na czym opierają się nasze działania?

Skupiamy się na ciągłym zwiększaniu jakości instrumentów, wykonywanych utworów, podnoszeniu kwalifikacji muzyków, liderów i organizatorów, a także ciągłym podnoszeniu komfortu pracy muzyków. W naszej pracy inspirujemy się organizacjami oraz orkiestrami m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Holandii i Norwegii. Wierzymy w to, że czerpanie wiedzy od dobrze działających organizacji jest doskonałym sposobem na wprowadzanie innowacji i niecodziennych w Polsce metod pracy. Tylko w taki sposób będziemy w stanie dorównać międzynarodowym standardom muzycznym i organizacyjnym.

Stowarzyszenie: O nas
bottom of page