top of page

Mała Wieniawa

Mała Wieniawa to autorski program zajęć pozaszkolnych oparty o najnowsze metody nauczania, jak Sound Innovations. Dzięki połączeniu nowoczesnych metod psychologii nauczania, pedagogiki, budowania nawyków i indywidualnego podejścia do uczniów, dzieci bardzo szybko nabywają umiejętność grania na instrumencie. Dzięki graniu w zespole, budują nie tylko nowe znajomości, ale mają również możliwość poznawania świata i doświadczenia wystąpień publicznych, tak jak np. podczas Jubileuszu Orkiestry 25 lat łączenia pokoleń.

006.jpg
Mała Wieniawa: Produkty

Program „Mała Wieniawa”

Dzięki wsparciu gminy Michałowice, od 2014 roku dzieci z pobliskich miejscowości mają okazję doskonalić swoje muzyczne umiejętności, stając się członkami Małej Wieniawy. Ten innowacyjny projekt Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Wieniawa” umożliwia dzieciom w wieku od 6 do 15 lat naukę gry na instrumentach, bazując na autorskim programie stworzonym w oparciu o nowoczesną metodę „Sound Innovations”.


Dzieci uczą się pod batutą Jarosława Ignaszaka – dyrygenta z wieloletnim doświadczeniem oraz Pawła Więcława, drugiego dyrygenta Orkiestry. Ponadto, raz w tygodniu każdy uczeń Małej Wieniawy korzysta z prowadzonych przez trzynastu wykwalifikowanych instruktorów indywidualnych lekcji gry na wybranym instrumencie w klasach: klarnetu, fletu, waltorni, saksofonu, euphonium, tuby, trąbki, perkusji, gitary basowej i kontrabasu.

Zespół liczy obecnie prawie 60 uczniów, którzy znają podstawy teorii muzyki oraz potrafią grać na instrumentach dętych lub perkusyjnych. Dzieci, dołączając do Małej Wieniawy, otrzymują własny podręcznik oraz instrument. Mała Wieniawa koncertuje nie tylko na lokalnych uroczystościach, dzieci mają na swoim koncie występy w całej Małopolsce. W 2022 roku Mała Wieniawa zdobyła Pierwsze Miejsce na Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach.


Dzięki działaniom Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Wieniawa” dzieci i młodzież zamieszkujący Gminę Michałowice, biorąc udział w zajęciach indywidualnych i grupowych, mają okazję rozwijać swoje umiejętności praktyczne, teoretyczne, a także społeczne.

Mała Wieniawa: O nas

Zajęcia w ramach programu „Mała Wieniawa”

Tygodniowy rozkład zajęć, w których uczestniczą nasi uczniowie.

img_5285.jpg

Zajęcia indywidualne

60 minut

Lekcje instrumentu prowadzone są w formie zajęć indywidualnych przez instruktorów, którzy są absolwentami danego instrumentu. Podczas zajęć kładziemy nacisk nie tylko na technikę, ale również na czerpanie przyjemności z bycia muzykiem.

73F591F4-60BD-422A-9CD2-A4524A6879EF.jpe

Rytmika

45 minut

Zajęcia rytmiczne polegają na ukształtowaniu u dzieci koordynacji ruchowej, poprzez ćwiczenia fizyczne w połączeniu z bodźcami dźwiękowymi. Uczymy dzieci poznawania cech dźwięków, czyli ich wysokości i czasu trwania. Rytmika polega także na nauce odtwarzania rytmu, tempa i metrum.

014.jpg

Próby Orkiestry

90 minut

Nasi uczniowie podczas prób doświadczają nie tylko treningu muzycznego, który wymaga korelacji wzroku i słuchu. Nauka czytania nut, poczucia ważności i odpowiedzialności w grupie integruje i przygotowuje uczestników naszego programu, do profesjonalnego wejścia w muzyczny świat.

Mała Wieniawa: Usługi
016.jpeg

Czy wiesz, że

  •  Muzyka rozwija mózg i stymuluje powstawanie połączeń między prawą i lewą półkulą

  •  Ćwiczy i wzmacnia koncentrację uwagi

  • Rozwija emocje i inteligencję emocjonalną

  • Buduje poczucie wartości

  • Codzienne ćwiczenie kształtuje samodyscyplinę, konsekwencję i wytrwałość

  • Granie w zespole to doskonały trening społeczny, rozwój osobisty i kształtowanie umiejętności współpracy

  • Wg. badań, 60 na 100 osób będzie dobrze grało/śpiewało po odpowiednim przygotowaniu, więc trudno mówić o „talentach”

  • Muzyka to język, którego zawsze można się nauczyć.

Mała Wieniawa: Witaj
069.jpeg

Zapisz swoje dziecko już dziś!

Dajemy szansę KAŻDEMU!

Mała Wieniawa: Tytuł
Mała Wieniawa: Galeria

Informacje organizacyjne

Dane kontaktowe

Do Państwa dyspozycji pozostaje
Pani Aleksandra Skierka-Przybyłka, która odpowiada za administracje programu „Mała Wieniawa”

a.skierka@wieniawa.eu

 +48 694 714 349

Numer konta do wpłaty za zajęcia „Mała Wieniawa”

32 1140 2004 0000 3002 8442 8134

Tytuł wpłaty „Opłata na cel statutowy - Imię i nazwisko dziecka”

Mała Wieniawa: Info
bottom of page