top of page
006.jpg

Mała Wieniawa

Mała Wieniawa to innowacyjny projekt Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Wieniawa". Polega on na prowadzeniu zajęć teoretycznych z zasad muzyki oraz praktycznych z gry na instrumencie wg autorskiego programu edukacyjnego łączącego nowoczesne metody Sound Innovations z ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu orkiestr, dyrygenta Jarosława Ignaszaka.

Mała Wieniawa: Produkty

Program „Mała Wieniawa”

Dzięki wsparciu gminy Michałowice, od 2014 roku dzieci z pobliskich miejscowości mają okazję doskonalić swoje muzyczne umiejętności, stając się członkami Małej Wieniawy. Ten innowacyjny projekt Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Wieniawa” umożliwia dzieciom w wieku od 6 do 15 lat naukę gry na instrumentach, bazując na autorskim programie stworzonym w oparciu o nowoczesną metodę „Sound Innovations”.


Dzieci uczą się pod batutą Jarosława Ignaszaka – dyrygenta z wieloletnim doświadczeniem oraz Pawła Więcława. Ponadto, raz w tygodniu każdy uczeń Małej Wieniawy korzysta z prowadzonych przez trzynastu wykwalifikowanych instruktorów indywidualnych lekcji gry na wybranym instrumencie w klasach: klarnetu, fletu, waltorni, saksofonu, euphonium, tuby, trąbki, perkusji, gitary basowej i kontrabasu.

Zespół liczy obecnie prawie 90 uczniów, którzy znają podstawy teorii muzyki oraz potrafią grać na instrumentach dętych lub perkusyjnych. Dzieci, dołączając do Małej Wieniawy, otrzymują własny podręcznik oraz instrument. Mała Wieniawa koncertuje nie tylko na lokalnych uroczystościach, dzieci mają na swoim koncie występy w całej Małopolsce. W 2017 roku Mała Wieniawa zdobyła wyróżnienie na Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach.


Dzięki działaniom Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Wieniawa” dzieci i młodzież zamieszkujący Gminę Michałowice, biorąc udział w zajęciach indywidualnych i grupowych, mają okazję rozwijać swoje umiejętności praktyczne, teoretyczne, a także społeczne.

Mała Wieniawa: O nas

Zajęcia w ramach programu „Mała Wieniawa”

Tygodniowy rozkład zajęć, w których uczestniczą nasi uczniowie.

img_5285.jpg

Zajęcia indywidualne

60 minut

Lekcje instrumentu prowadzone są w formie zajęć indywidualnych przez instruktorów, którzy są absolwentami danego instrumentu. Podczas zajęć kładziemy nacisk nie tylko na technikę, ale również na czerpanie przyjemności z bycia muzykiem.

73F591F4-60BD-422A-9CD2-A4524A6879EF.jpe

Rytmika

45 minut

Informacje wkrótce

014.jpg

Próby Orkiestry

90 minut

Informacje wkrótce

Mała Wieniawa: Usługi
069.jpeg

Zapisz swoje dziecko już dziś!

Mała Wieniawa: Tytuł
Mała Wieniawa: Galeria

Informacje organizacyjne

Dane kontaktowe

Do Państwa dyspozycji pozostaje
Pani Aleksandra Skierka-Przybyłka, która odpowiada za administracje programu „Mała Wieniawa” - a.skierka@wieniawa.eu oraz +48 694 714 349


Dane kontaktowe do naszych dyrygentów:
I Dyrygent
Jarosław Ignaszak

Dyrektor Artystyczny MW, rekrutacja nowych instruktorów
j.ignaszak@wieniawa.eu

+48 606 895 091

II Dyrygent
Paweł Więcław

rekrutacja nowych uczniów
p.wieclaw@wieniawa.eu

+48 501 441 681

Numer konta do wpłaty za zajęcia „Mała Wieniawa”

95 2490 0005 0000 4600 4694 5067

Tytuł wpłaty „Opłata na cel statutowy - Imię i nazwisko dziecka”

Mała Wieniawa: Info

Pliki

Pobierz teraz

Umowa i Regulamin uczestnika Małej Wieniawy

Mała Wieniawa: Pliki

Sala prób Orkiestry Wieniawa

ul. Wawelska 28,
32-091 Raciborowice
Polska

Mała Wieniawa: Kontakt
bottom of page